Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Atgal į veiklų sąrašą

42. Anglies dioksido gavimo fermentacijos būdu tyrimas

 Veiklos aprašas Atsisiųsti
 Aprašo priedas Atsisiųsti
 Mokinio veiklos lapas Atsisiųsti

Klasė, dalykas 7–8 klasės, chemija.
Numatoma veiklos trukmė Apie 30 min. – pasiruošti. Apie 40 min. – veiklai.
Ugdomi mokinių gebėjimai pagal Pagrindinio ugdymo bendrąsias programas. Gamta ir žmogus. 6.1. <...> Apibūdinti cheminę reakciją, siejant ją su medžiagų kiekybinės ir kokybinės sudėties bei sandaros kitimais.
Mokinių pasiekimai pagal Integruoto gamtos mokslų kurso programą 5–8 klasėms 8.5.2.2. Saugiai savo ir aplinkos atžvilgiu tiria paprasčiausias chemines reakcijas, įvardija reakcijos požymius, žino pagrindinius reakcijų tipus <...>.
Probleminė situacija ir veiklos klausimas Lietuvoje dažniausiai duona kepama naudojant specialiai subrandintą raugą arba mieles, kurie kildina, išpurena kepinį. Tikras raugas gaminamas iš vandens ir visų grūdo dalių miltų. Šiuose miltuose yra laukinių mielių, natūraliai augančių ant grūdų jau laukuose ir patenkančių į tešlą kartu su miltais. Kuriuose miltuose – ruginiuose ar kvietiniuose – yra daugiau laukinių mielių, todėl susidaro daugiau anglies dioksido, išpurenančio duoną?
Mokytojo veiklos siekiniai Išugdyti mokinių gebėjimus: sudėti aparatūrą dujoms rinkti; atpažinti cheminės reakcijos požymius; palyginti cheminės reakcijos greitį, keičiant reagentą.
Veiklos priemonės Ruginiai ir kvietiniai rupaus malimo miltai, įvairaus medžiagų tankio kūnų rinkinys (matavimo cilindras)*, mechanikos rinkinys (laboratorinis stovas)*, mėgintuvėlių rinkinys*, dujų rinkimo priemonių rinkinys*, stiklinės*, termometras*, guminis balionas, gumelė ar raištelis balionui užrišti, elektroninės svarstyklės*, maistinė plėvelė, stiklinė lazdelė, medinė skalelė, degtukai, karštas vanduo, liniuotė.