Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Atgal į veiklų sąrašą

76. Optinis mikroskopas

 Veiklos aprašas Atsisiųsti
 Mokinio veiklos lapas Atsisiųsti

Klasė, dalykas 7–8 klasė, fizika.
Numatoma veiklos trukmė Apytiksliai 25 min.
Ugdomi mokinių gebėjimai pagal Pagrindinio ugdymo bendrąsias programas. Gamta ir žmogus. 9.12. Apibūdinti šviesos reiškinius.
Mokinių pasiekimai pagal Integruoto gamtos mokslų kurso programą 5–8 klasėms -
Probleminė situacija ir veiklos klausimas Žmogus plika akimi be vargo gali matyti kelių milimetrų dydžio objektus. Pajūrio smilteles (apie 0,5 mm dydžio) dar irgi galima įžiūrėti. Tačiau mažesnių nei 0,1 mm dydžio objektų žmogaus akys jau nebeįžiūri. Į mikropasaulį žmogus žvelgia pro optinius prietaisus, kurie padidina plika akimi nematomus objektus nuo kelių iki tūkstančio kartų. Vienas iš jų yra mikroskopas. Kaip naudojant tik stiklinius lęšius galima pamatyti labai mažus plika akimi nematomus objektus? Kaip pasigaminti mikroskopą?
Mokytojo veiklos siekiniai Ugdyti mokinių gebėjimą praktiškai nustatyti, kaip glaudžiamieji ir sklaidomieji lęšiai laužia šviesos spindulius, kaip juos pritaikyti konstruojant optinius prietaisus.
Veiklos priemonės Geometrinės optikos rinkinys*: bėgeliai*, lęšių rinkinys*, plokščias veidrodis*, ekranas*, laikikliai*, skaidri plokštelė*, šviesos šaltinis*.